E1242-T Moxa Ethernetový vzdialený I/O modul do širokého teplotného rozsahu
Hromadné objednávky a rýchle doručenie
Okamžitá 10% zľava na zimné bankové kreditné/debetné karty EMI a kreditné karty
Rýchle a spoľahlivé doručenie po celom svete – pripravené na odoslanie zo skladu
- Rýchle doručenie
- Reklamačný poriadok
- Najnižšia cena
- Centrum pomoci 24/7
-
Predajca:
MOXA
-
Typ:
Ethernetové vzdialené I/O
- Tags Ethernet remote i/o
O produkte
ioLogik E1242-T Ethernetové vzdialené I/O pre široký teplotný rozsah – séria Moxa E1242
Technické špecifikácie
- Značka: Moxa
- Model: E1242-T
- Séria: séria E1242
- Typ zariadenia: Ethernetové vzdialené I/O
- Prevedenie: montáž na lištu DIN
- Kanály analógových vstupov: 4 kanály s 16-bitovým rozlíšením
- Rozsahy analógových vstupov: 0 až 10 VDC, 0 až 20 mA, 4 až 20 mA
- Presnosť analógových vstupov: ±0,1 % FSR pri 25 °C, ±0,3 % FSR od -10 do 60 °C, ±0,5 % FSR od -40 do 75 °C
- Kanály digitálnych vstupov: 4 kanály, suchý kontakt a mokrý kontakt NPN/PNP
- Konfigurovateľné kanály DIO: 4 kanály, výstup s odberom prúdu, 200 mA na kanál
- Izolácia: 3 kVDC alebo 2 kVrms
- Ethernetové porty: 2 × 10/100BaseT(X) RJ45, 2-portový prepínač na kaskádové zapojenie
- Protokoly: Modbus TCP Server (Slave), EtherNet/IP Adapter, SNMPv1/v2c, RESTful API, TCP/IP
- Riadiaca logika: Click&Go
- Správa: webové rozhranie, nástroj pre Windows (ioSearch), nástroj MCC
- Napájacie napätie: 12 až 36 VDC
- Spotreba energie: 145 mA pri 24 VDC
- Napájací konektor: skrutkovacia svorkovnica Euroblock
- Prevádzková teplota: -40 až 75 °C
- Skladovacia teplota: -40 až 85 °C s obalom
- Relatívna vlhkosť: 5 až 95 %, bez kondenzácie
- Rozmery (V׊×H): 124 × 27,8 × 84 mm
- Hmotnosť: 0,20 kg
- Montáž: na lištu DIN a na stenu
- Plášť: plastový
- Stav životného cyklu: Aktuálny — produktová stránka aktívna na moxa.com (naposledy overené: 2026-09)
Kľúčové výkonnostné vlastnosti
- 16-bitové rozlíšenie poskytuje jemné meracie kroky pre analógové signály.
- E1242-T podporuje 0 až 10 VDC, 0 až 20 mA a 4 až 20 mA na každom analógovom vstupe.
- Presnosť ±0,1 % FSR pri 25 °C umožňuje spoľahlivé odčítanie hodnôt v bežných podmienkach.
- Presnosť sa mení na ±0,3 % FSR od -10 do 60 °C a na ±0,5 % FSR od -40 do 75 °C.
- Izolácia 3 kVDC alebo 2 kVrms chráni signály pred elektrickým šumom a zemnými slučkami.
- Každý zo 4 kanálov DIO zvláda výstup s odberom 200 mA na priame riadenie záťaže.
- Digitálne vstupy podporujú zapojenie suchého a mokrého kontaktu NPN/PNP.
- 2-portový Ethernetový prepínač umožňuje kaskádové zapojenie zariadení bez ďalšieho hardvéru.
Inštalačná príručka
- Namontujte jednotku na štandardnú lištu DIN alebo použite možnosť montáže na stenu.
- Pripojte napájanie pomocou skrutkovacej svorkovnice Euroblock s napätím 12 až 36 VDC.
- Pripojte analógové snímače k 4 vstupným kanálom podľa typu napäťového alebo prúdového signálu.
- Pripojte digitálne vstupy a záťaže DIO pomocou zapojenia suchého kontaktu, mokrého kontaktu alebo výstupu s odberom prúdu.
- Zapojte Ethernetové káble do portov RJ45 a použite zabudovaný prepínač pre topológie s kaskádovým zapojením.
- Otvorte webové rozhranie alebo použite ioSearch a MCC Tool na konfiguráciu protokolov a logiky Click&Go.
- Udržiavajte zariadenie v rozsahu -40 až 75 °C a pri 5 až 95 % vlhkosti bez kondenzácie.
Obsah balenia
- 1 × Ethernetová jednotka vzdialených I/O Moxa E1242-T pre široký teplotný rozsah
- 1 × stručná inštalačná príručka
- 1 × napájací konektor Euroblock
- Spôsoby dopravy: FedEx, UPS, DHL
Často kladené otázky
-
Otázka: Čím sa E1242-T líši od štandardného modelu E1242?
Odpoveď: E1242-T je verzia pre široký teplotný rozsah a funguje od -40 do 75 °C. -
Otázka: Aké je rozlíšenie analógových vstupov modelu E1242-T?
Odpoveď: Poskytuje 4 analógové vstupy so 16-bitovým rozlíšením na presné meranie. -
Otázka: Aké typy analógových signálov tento model podporuje?
Odpoveď: Na každom kanáli podporuje 0 až 10 VDC, 0 až 20 mA a 4 až 20 mA. -
Otázka: Koľko Ethernetových portov má E1242-T?
Odpoveď: Má 2 × 10/100BaseT(X) RJ45 porty, ktoré fungujú ako 2-portový prepínač. -
Otázka: Aký je rozsah prevádzkovej teploty?
Odpoveď: Jednotka funguje od -40 do 75 °C a skladuje sa pri teplote od -40 do 85 °C. -
Otázka: Podporuje E1242-T Modbus TCP a EtherNet/IP?
Odpoveď: Áno, podporuje Modbus TCP Server, EtherNet/IP Adapter, SNMPv1/v2c a RESTful API. -
Otázka: Aké sú požiadavky na napájanie?
Odpoveď: Používa 12 až 36 VDC a pri 24 VDC odoberá 145 mA. -
Otázka: Aký prúd zvládne každý kanál DIO?
Odpoveď: Každý konfigurovateľný kanál DIO podporuje výstup s odberom 200 mA. -
Otázka: Je produkt nový a skladom?
Odpoveď: Áno, ponúkame úplne nové originálne jednotky, udržiavame skladové zásoby, odosielame do 5 dní a poskytujeme 30-dňové vrátenie tovaru.
Objednávky a podpora
- Odosielame prostredníctvom FedEx, UPS a DHL.
- Objednávky odosielame do 5 dní.
- Akceptujeme 30-dňové vrátenie tovaru.
- E-mail: sales@nex-auto.com
- Telefón: +86 153 9242 9628
© 2026 NexAuto Technology Limited. Všetky práva vyhradené. Pôvodný zdroj: https://www.nex-auto.com/ Kontakt: sales@nex-auto.com telefón +86 153 9242 9628
Rýchle ponuky a informácie
- Rýchle cenové ponuky: Získajte rýchle informácie o cenách a dostupnosti od nášho špecializovaného tímu zákazníckej podpory.
- Doručenie: Dostupné expresné, nákladné a medzinárodné doručenie po celom svete.
- Záruka: NexAuto poskytuje 12-mesačnú záruku na všetky u nás zakúpené diely, okrem záruky výrobcu.
- Vrátenie tovaru: 30-dňová politika vrátenia pri chybných alebo nesprávnych dieloch, pre vašu istotu.
- Platba: Flexibilné možnosti vrátane hlavných kreditných kariet, PayPal a bankových prevodov.
- Individuálna kalibrácia: Poskytnite svoje špecifikácie a my sa postaráme o zvyšok s presnosťou.

Priemyselné elektrické riešenia
Komplexné automatizačné zariadenia pre každé zariadenie
PLC, HMI, servopohony, senzory a káble pre spoľahlivú prevádzku.
BENTLEY NEVADA
Riešenia pre monitorovanie stavu
Približné sondy, senzory a monitorovacie systémy na ochranu kritických strojov.
ALLEN-BRADLEY
Priemyselné automatizačné komponenty
Vysokokvalitné PLC, HMI a I/O moduly pre spoľahlivé riadiace systémy.
HONEYWELL
Regulátory, vstupy/výstupy a rozhraniové moduly
Nové diely na podporu platforiem DCS a inštalácií PLC.
Blogové príspevky
-
Yokogawa Dcs: High‑Performance Control Systems For Chemical & Power Plants
Yokogawa Centum VP Dcs delivers stable automation for chemical and power plants. Check reliability data...
-
Riadiace systémy DCS Honeywell: technické prednosti a priemyselné prípady
Preskúmajte technické výhody systémov Honeywell DCS: riadiaca jednotka C300, ControlEdge UOC, sieť Fault Tolerant Ethernet...
-
ABB 800xA DCS: Sprievodca priemyselnou automatizáciou
ABB 800xA DCS zvyšuje úroveň riadenia procesov, bezpečnosti a automatizácie výroby vďaka overenej...
















